No pārdevēja amata līdz karjerai loģistikā

Rimi Loģistikas un piegādes tīkla vecākais piegāžu procesu speciālists Andrejs Krasiļņikovs pirms nepilniem desmit gadiem sāka darbu kā pārdevējs–kasieris Rimi hipermārketā Solo Daugavpilī. Tolaik viņš nebūtu varējis iztēloties, ka reiz strādās loģistikā Rimi centrālajā birojā un ka šīs darbs viņu patiesi aizraus.

Runājot ar Andreju, šķiet, ka viņš augšup pa karjeras kāpnēm virzījies it kā rotaļādamies. Andrejs daudzkārt atkārto, ka pēc jauniem izaicinājumiem darba dzīvē lūkojas vien tad, kad darbs sāk viņu garlaikot. Te nu jāpiebilst, ka Andrejs, strādādams veikalā, nav slēpis arī savus personīgos talantus un intereses. Tieši tādēļ viņam paralēli Supernetto veikala vadītāja amata pienākumiem bija uzticēts vadīt datorkursus Rimi darbiniekiem. Andreja zināšanas un aizrautīgā interese par datoriem, programmām un sistēmām nospēlēja izšķirīgu lomu arī tad, kad aktuāls kļuva jautājums par jaunu darbinieku loģistikas un piegādes tīklā.

Iesaistās attīstības projektos
Pašreizējo Andreja ikdienu veido loģistikas procesu pārraudzība un attīstības projektu plānošana. “Kopā ar loģistikas procesu vadītāju Rihardu Sudakovu, kas ir mans tiešais vadītājs, veidojam instrumentus darbam ar noteiktiem datiem: dažādus tehniskos risinājumus, kas nākotnē atvieglos mūsu kolēģu darbu,” skaidro Andrejs Krasiļņikovs. “Protams, daudz laika paņem arī rutīna. Manā pārziņā ir operatīvie jautājumi, kas saistīti ar loģistiku: noliktavas atlikumi, preču kustība noliktavā, jauno artikulu izveide, operatīvo jautājumu risināšana ar piegādātājiem, piegāžu grafiki, kā arī komandas kopējais atbalsts.”

Divu gadu laikā, kopš Andrejs strādā Rimi loģistikas departamentā, viņš ir turpinājis pieņemt jaunus izaicinājumus. “Aptuveni gadu biju veikalu pasūtījumu plānošanas speciālists, tad kļuvu par vecāko veikalu pasūtījumu plānošanas speciālistu, bet pēc četriem mēnešiem pārgāju strādāt par vecāko piegāžu procesu speciālistu un šajā amatā esmu aptuveni pusgadu,” turpina Andrejs Krasiļņikovs un skaidro: “Sākotnēji, strādājot loģistikā, mans darbs bija saistīts ar piegādēm no Distribūcijas centra uz veikaliem, savukārt tagad mana sfēra ir Distribūcijas centra sadarbība ar piegādātājiem.”

Rimi – darbs studentam
Andrejs sācis darbu Rimi hipermārketā Daugavpilī, lai piepelnītos paralēli studijām. “Strādāju pāris dienas nedēļā. Pats esmu no Daugavpils, taču tobrīd lielāko daļu mana laika aizņēma studijas Rīgā, Latvijas Universitātē. Pārcēlos uz dzīvi galvaspilsētā un sāku strādāt Supernetto Stirnu par maiņu vadītāju,” viņš turpina. Pēc aptuveni gada Andrejam piedāvāts uzņemties Supernetto veikala vadību. “Nedaudz vairāk kā gadu vadīju Supernetto Apūzes, tad atgriezos Supernetto Stirnu, kur par vadītāju nostrādāju aptuveni četrus gadus,” precizē Andrejs. Paralēli darbam Supernetto Stirnu Andrejs iesaistījies jauno Rimi darbinieku izglītošanā. “Vadīt datorkursus man piedāvāja reģionālais vadītājs. Pirmās, ko pasniedzu, bija SAP un MRP mācības. Vēlāk vadīju arī kursus par jaunajām Excel versijām,” atceras Andrejs. Kā lielisku skolotāju, kas turklāt pats ir veikala darbinieks, Andreju reiz iztaujājis arī Ķēķis. Šis raksts rosinājis loģistikas departamenta vadību aicināt Andreju uz pārrunām, kad atbrīvojusies atbilstoša vakance. “Darbs, ko es darbu pašlaik, ir tas, ko es gribu, varu un kas man arī vislabāk padodas!” saka Andrejs. “Neesmu arī vienīgais, kura izaugsme no Supernetto tīkla turpinājusies loģistikas departamentā. Mans tiešais vadītājs Rihards Sudakovs arī savulaik bija Supernetto veikala vadītājs. Turklāt loģistikas darbs ir ļoti cieši saistīts ar veikaliem. Jutos šeit iederīgs no pirmās dienas.”

Aicinājums – jaunrade IT sfērā
Pirms Rimi Andrejs bijis iesaistīts projektā LIIS – Latvijas Izglītības informatizācijas sistēma. Paralēli tam kādu laiku palīdzējis vadīt arī informātikas nodarbības skolā. “Es esmu IT cilvēks, datorcilvēks,” tā sevi raksturo Andrejs. “Man patīk radošs darbs, kas saistīts ar IT. Piemēram, izveidot kādu risinājumu, par kuru visi teikuši: tas nav iespējams! Es varu panākt, lai procesi taptu vēl vairāk automatizēti un darbā būtu jāiegulda mazāk cilvēkresursu. Tieši šādi izaicinājumi mani saista! Tādēļ savā pašreizējā darbā es varu pilnībā izpausties!”

Lai arī interese par IT sfēru Andrejam bijusi jau skolas gados, savulaik šķitis, ka IT studijas nozīmētu dzīvi pie datora, bet Andrejs savā karjerā vēlējies vairāk komunikācijas ar cilvēkiem. “Pašreizējais darbs loģistikā man laimīgā kārtā nodrošina gan vienu, gan otru,” vērtē Andrejs. “Dažkārt tā mēdz gadīties, ka tieši dažādu liktenīgu pavērsienu rezultātā cilvēks nonāk vietā, kur viņam ir jābūt. Pašlaik es varu darīt to, ko patiesi vēlos: izmantojot IT risinājumus, atvieglot kolēģiem ikdienu. Mani interesē radīt kaut ko, kas pašlaik vēl neeksistē, – pārveidot kādu pastāvošo procesu, radīt ko jaunu vai pārmainīt uz labu.” Savukārt savulaik iesāktās psiholoģijas studijas viņam tagad lieliski noder darbā ar cilvēkiem. “It sevišķi svarīgas šīs zināšanas bija, vadot veikala kolektīvu,” tā Andrejs. “Psiholoģija, tāpat kā filozofija, hobija līmenī man ir tuva joprojām. Labprāt izvēlos lasīt grāmatas, kas rosina psiholoģiskas vai filozofiskas pārdomas. Viena no manām iecienītajām ir F. Nīčes Tā runāja Zaratustra.”

Citi Andreja hobiji ir saistīti ar tehniku un programmēšanu. “Konstruēju dažādas ierīces no izejmateriāliem, kas kalpojuši citām vajadzībām, tostarp pārprogrammēju sistēmas, lai mainītu ierīces pielietojumu,” viņš skaidro. “Mani interesē, kā no vienas lietas var radīt citu. Par to daudz lasu arī speciālo literatūru. Zinu, piemēram, kā no datora uztaisīt televizoru vai otrādi. No veca datora komponentēm esmu izveidojis signalizācijas sistēmu. Tā neizskatās pārāk šika, taču galvenais – tā strādā! Tas man ir pats svarīgākais: lai izdodas, lai funkcionē!”
Patīk arī ceļot un iepazīt jaunās vietas. Neatkarīgi no tā, vai tā ir Latvija vai citas valstis. Latvijā ir ļoti daudz skaistu un brīnumainu vietu. Arī atgriežoties jau reiz redzētā vietā, var atklāt kaut ko jaunu.

Visa pamatā centība un aizrautība
Andrejs uzskata, ka zināšanas, kuras darbinieks iegūst, veidojot karjeru uzņēmumā no zemākajām pozīcijām, vēlākajā darbā ir neatsveramas. “Protams, eksistē arī talantīgi vadītāji, kas savu iepriekšējo pieredzi uzkrājuši citos uzņēmumos. Tomēr atsevišķos departamentos pildīt darba pienākumus ir daudz vieglāk, ja kādreiz pats esi atradies ierindas veikala darbinieka lomā,” viņš saka. “Arī man savā pašreizējā darbā daudz noder iepriekšējā veikala darba pieredze. Kaut vai tādēļ, ka saprotu, kurās problēmsituācijās veikalu pusē ir racionāli argumenti, bet kurās pārsvarā dominē sakāpinātas emocijas.”

Visiem Rimi darbiniekiem, kas vēlas piedzīvot izaugsmi, Andrejs iesaka censties strādāt pēc labākās sirdsapziņas. “Rimi ir tā: ja tu tiešām centīsies strādāt, tevi noteikti pamanīs. Neatkarīgi, kurā amatā tu būsi. Ja tu darīsi savu darbu no sirds, tev noteikti tiks dotas izaugsmes iespējas!” Andrejs ir novērojis, ka jauno Rimi darbinieku vidū dominē divu tipu cilvēki: vieni vēlas kādu nebūt darbu un ir izvēlējušies Rimi kā stabilu un uzticamu darba devēju uz noteiktu laiku, taču procesā saprot, ka šis darbs viņus aizrauj, tādēļ paliek šeit strādāt un veido karjeru; savukārt citi, jau uzsākot darba attiecības, neslēpj savas nereti pārspīlētās ambīcijas – strauji kļūt par lielu priekšnieku. “Protams, ar ambīcijām vien izaugsmei nepietiks,” vērtē Andrejs. “Visdrīzāk izaugsmes iespējas tiks piedāvātas darbiniekam, kas strādā ar aizrautību un ar savu enerģiju iedvesmo kolēģus, cilvēkam, kas ir padomdevējs un ideju ģenerators. Tas, protams, negarantē, ka tiksi paaugstināts nekavējoties. Var paiet arī gadi. Tomēr agrāk vai vēlāk karjeras piedāvājums noteikti izskanēs.”

Moto: “Atrisināt var visu! Domā, dari, radi!”


 

Atpakaļ uz sarakstu

Drukāt

Klientu atbalsts

8 000 0180
info.lv@rimibaltic.com

Lietošanas noteikumi

Seko mums:

Ielāde

Meklēšanas rezultāti

Aizvērt

Aizvērt