Supernetto Dobele veikala vadītājas Ilzes Janaites izaugsmes pamatā - centība

Supernetto Dobele veikala vadītājas Ilzes Janaites darba dzīvē uzņēmumam Rimi Latvia ir glūži vai liktenīga loma. Sākusi darbu kā pārdevēja Rimi Dobele, vēlāk Ilze pārgājusi strādāt uz Kesko Food, kas drīzumā apvienojies ar Rimi. Turpinot darbu Supernetto, viņa bija nokļuvusi atpakaļ Rimi. Tagad viņa ir priecīga par likteņa pavērsieniem: „Esmu komfortablā situācijā, man patīk tas, ko daru!”

Kad 2002. gadā Ilze sākusi darbu Rimi, viņa pieņemta par kasieri-pārdevēju maizes nodaļā, taču jau drīz sākusi aizvietot nodaļas vadītāju. Uz Supernetto veikalu viņa pārgājusi strādāt kā vecākā kasiere, - toreiz zemo cenu veikalu tīklā pastāvējis arī šāds amats. Jau drīz piedzīvojusi izaugsmi, kļūdama par preču pieņēmēju, bet vēl pēc laika – par maiņu vadītāju. „Tad izlēmu savā darba dzīvē ko mainīt, un pieņēmu piedāvājumu pāriet darbā uz nelielu vietējo interjera preču veikaliņu,” atceras Ilze. „Ar saviem Supernetto kolēģiem saglabāju labas attiecības. Vadītāja, satiekot mani uz ielas, vairākkārt aicināja nākt atpakaļ.” 2011. gadā, kad Ilzes jaunajam darba devējam jau kādu laiku bija sākušies grūtāki laiki, viņa pieņēmusi piedāvājumu atgriezties Supernetto maiņas vadītājas amatā. „Neilgi pēc tam atbrīvojās veikala vadītājas vakance,” turpina Ilze. „Jaunā vadītāja kādu laiku braukāja pie mums uz Dobeli no Olaines, taču tad izvēlējās darbu Supernetto Rīgā, kas viņas dzīvesvietai atradās būtiski tuvāk. Tā kā biju viņu dažkārt aizvietojusi, reģionālā vadītāja aicināja mani  pieņemt jauno izaicinājumu un uzņemties Supernetto Dobele vadību. Biju samulsusi: kopš atgrišanās Supernetto biju nostrādājusi tikai pusi gada, tomēr piedāvājumu pieņēmu.”

Palīdz atsaucīgi kolēģi
Pašlaik Ilze Janaite jau trīs gadus ir Supernetto Dobele vadītāja. Sākotnējās grītības, pārņemot vadītājas pienākumus, viņai palīdzējuši pārvarēt atsaucīgi padomdevēji. „Atceros, kā sākumā sēdēju pie atvērtas klades un veicu ikdienas pienākumus pēc saraksta,” stāsta Ilze. „Pagāja aptuveni divas nedēļas, un kladi jau varēju nolikt malā. Labi, ka man vienmēr bija, kam piezvanīt, lai palūgtu padomu. Sazvanījos ar savu iepriekšējo vadītāju, ar tuvākā veikala – Supernetto Jelgava vadītāju, nereti padomu lūdzu arī savai reģionālajai vadītājai. Ja ko nesapratu, man viss tika izskaidrots.”

Jautāta, vai nedomā par turpmākiem darba dzīves izaicinājumiem, piemēram, pārejot darbā uz jauno hipermārketu Rimi Dobele, Ilze atbild noliedzoši: „Kādreiz man bija nepieciešamība pēc jauniem pavērsieniem darba dzīvē aptuveini reizi divu gadu periodā, taču tagad viss ir mainījies. Man patīk tas, ko es daru, patīk, ka darba vieta atrodas septiņu minūšu gājiena attālumā no mājām, un tik radikālus izaicinājumus, kā jauni darba pienākumi, es pašlaik nevēlētos.”

To, ka karjeras iespējas Supernetto Dobele piedāvātas tieši viņai, Ilze skaidro ar viņai piemītošajām īpašībām - centību un lielu atbildības sajūtu. „Vienmēr esmu tiekusies sevi parādīt no labās puses, nekad neatsaku palīdzēt, strādāju, sevi nežēlojot,” viņa turpina. „Ja sāku darīt, tad noteikti paveikšu uzdevumu līdz galam.  Ja ko nevaru pagūt darba dienas laikā, atnākšu uz darbu arī savā brīvdienā. Esmu neatlaidīga. Man ir būtiski, lai viss tiktu izpildīts labi un kārtīgi. Arī sadzīvē esmu punktuāla. Īpaši pret jaunām lietām. Ir svarīgi, lai paviršības dēļ viss netiktu sabojāts.”

Piedalās Lattelekom maratonā
Ilze arī labprāt organizē dažādus kolektīva pasākumus. Jau vairākus gadus Supernetto Dobele komanda ir pārstāvēta arī Lattelekom Rīgas maratonā. „Parasti man izdodas saorganizēt piecus vai sešus dalībniekus,” stāsta Ilze. „Izvēlamies 5 km distanci, jo daudz svarīgak par rezultātu man šķiet izbaudīt īpašo maratona atmosfēru. Pēc skrējiena parasti dodamies kopā atpūsties pie dabas.” Ilze ir sajūsmā arī par iespēju organizēt komandas saliedēšanas pasākumus. „Šogad izvēlējāmies piedalīties peintbola spēlē, vēlāk atpūtāmiespie ezera, kur spēlējām dažādas spēles,” atceras Ilze. „Ja sākotnēji šķita, ka Vērtību spēles pasākumā varētu būt par lieku, tad beigās bija jāatzīst, ka tieši tās piešķīra kopābūšanai īpašu jautrību! Vislabāk mūsu kolektīvam patika tieši kustīgās, aktīvās spēles.”

Stāstot par sevi kā vadītāju, Ilze par savu galveno iezīmi nodēvē labsirdību. „Dažkārt par to pat esmu saņēmusi aizrādījumus, ka man vajadzētu būt stingrākai. Tomēr arī veikala kolektīvs ir ļoti draudzīgs. Mana kabineta durvis ir vienmēr atvērtās, lai visi redz, ar ko es nodarbojos. Piedalos arī ikdienas darbos veikalā, piemēram, kopā kārtojam plauktus.”

Vērtējot karjeras iespējas Rimi un Supernetto veikalos, Ilze saka: „Ja cilvēks grib strādāt, ir neatlaidīgs un kārtīgs darba darītājs, tad nav arī nekādu problēmu darba dzīvē tikt uz priekšu. Nav nepieciešama pat augstākā izglītība, vajag tikai pašam izrādīt interesi un iniciatīvu darboties.”

Atpakaļ uz sarakstu

Drukāt

Klientu atbalsts

8 000 0180
info.lv@rimibaltic.com

Lietošanas noteikumi

Seko mums:

Ielāde

Meklēšanas rezultāti

Aizvērt

Aizvērt